26. veebruar 2001, 00:00

Taloussanomat: Soome energiakontsern Fortum asub tugevdama oma positsioone Baltimaades, Poolas ja Põhja-Saksamaal ning kaugemale esialgu ei püri, ütles pool aastat Soome energiakontserni Fortum juhtinud tegevdirektor Mikael Lilius firma uut strateegiat tutvustades. Ühtlasi tähendab see Fortumi tagasitõmbumist Briti, Iiri ja Ungari turult.

Strateegia kohaselt tahab Fortum tõusta Põhjamaade ja Läänemere piirkonna juhtivaks elektri ja naftasaaduste tootjaks ja müüjaks ning nendes valdkondades võrguteenuste pakkujaks. Uue strateegia kohaselt ei kuulu põhitegevuste hulka enam naftaotsimine ja ammutamine, millest võidakse loobuda. Ka gaasijuhtmete rajamine huvitab Fortumit ainult juhul, kui osa gaasist talle kuulub.

Financial Times: Euroopa Komisjon (EK), mis on esialgu loobunud riikide vastakate seisukohtade tõttu pensionide maksustamise seaduste ühtlustamisest, on nüüd suurfirmade survel hakanud liikmesriike ähvardama kohtuga, kui nad kiiresti ei kõrvalda maksutakistusi üle riigipiiride makstavate pensionide osas. Suured firmad, nagu British Petroleum ja Ford Motor, avaldavad Brüsselile survet, et nad saaksid ühtlustada oma töötajatele eri riikides makstavad pensionid. EK siseturuvolinik Frits Bolkestein ütles, et pensionide maksmisel üle riigipiiride maksutakistuste tegemisel rikuvad riigid ELi lepingut tööjõu ja kapitali vaba liikumise kohta.

Dagens Industri: Investeerimispank Goldman Sachs alandas Ericssoni ja Nokia aktsia väljavaateid. Pank põhjendas oma otsust sellega, et raske on ette näha lähiajal mobiiltelefoniturul toimuvaid suuri muutusi, mis on seotud kulukatele kolmanda põlve mobiiltelefonisüsteemidele üleminekuga.

Nokia aktsia kasumiprognoosi aktsia kohta alandati 7% ja aktsia baaskurssi 40 eurolt 35-le. Ericssoni kasumiprognoosi aktsia kohta alandas pank 4% ja baaskurssi 135 Rootsi kroonilt 115-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing