27. veebruar 2001, 00:00

Dagens Industri: Rahaliidust väljajäänud Suurbritannia peaminister Tony Blair ja Rootsi peaminister Göran Persson arutasid oma kohtumisel, mil kõige õigem aeg korraldada rahaliitu astumise küsimuses rahvahääletus. Ehkki Persson ei taha seda tunnistada, peab Rootsi kasulikumaks korraldada hääletus pärast britte. Sest rootslaste vastuseis rahaliidule on üldteada, kuid samas nad ei soovi, et Rootsi sealt üksi välja jääks. Blair lubas, et mais peetavate üldvalimiste võitmise korral tuleb rahaliidu rahvahääletus hiljemalt kahe aasta jooksul, st 2003. a kevadel. Persson teatas pärast kohtumist diplomaatiliselt, et Rootsi rahvahääletus ei tule kõne alla enne 2002. a valimisi.

Helsingin Sanomat: Venemaa SKT, mis eelmisel aastal kasvas 8%, peaks tänavu suurenema 4-5% ja tuleval aastal 3%, kui uusi investeeringuid ei lisandu, ennustab Venemaa rahandusministeeriumi ekspertide rühma juht Jevsei Gurvit?.

Kasutamata tootmisvõimsuste rakendamisega suudab majandus veel paar aastat toime tulla, kui aga tööstusse investeeringuid ei tule, siis on kasv paari aastaga ammendatud. Venemaa majanduse praegusteks suurimateks probleemideks nimetas Gurvit? naftahinna kõikumist ja suurt välisvõlga. Nt toornaftahinna ühedollariline kahanemine vähendab Venemaa SKTd 0,5%. Välisvõlga tuleb Venemaal lähiaastatel maksta 225-242 mld kr aastas.

Dagens Industri: Ajal, kui USA firmad teatavad üksteise järel oma halvenenud majandustulemustest, kasvavad New Yorgi börsil pingsad ootused, et keskpank võtab järgmise intressialandamise ette enne järgmist, 20 märtsil peetavat vabaturukomitee istungit. Osa analüütikuid usub, et intresside 0,5protsendiline vähendamine saab teoks juba sel nädalal. Turg on veendunud, et intresside alandamist vajavad nii majandus kui börs. Ent mis seisukoha võtab keskpanga president Alan Greenspan. Sest keskpank peab tõestama oma sõltumatust, st et ta ei lase turul dikteerida oma samme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing