Grillsöe tootmise seadmed lähevad kui soe sai

26. veebruar 2001, 15:15

Pärnus asuv energeetika arendusfirma OÜ Ener valmistab ja paigaldab tänavu vähemalt kuus suure tootlikkusega 3,2 miljonit krooni maksvat puusöe tootmise seadet, ütles Eneri juhataja Jaan Akermann.

Akermanni kinnitusel on huvi söetootmsiseadmete vastu tõusnud tohutult pärast seda, kui Eestis eelmisel aastal kaks esimest Hollandi litsentsi alusel valmistatud seadet Toris ja Pärnus käivitusid. Seadme tootmisvõimsus on 1000 tonni puusütt aastas.

'Minuga on ühendust võtnud umbes seitsekümmend firmat või eraisikut,' rääkis Akermann. 'Paljud neist tegelevad agaralt finantseerimisvõimaluste otsimisega.'

Akermanni hinnangul toodetakse Eestis praegu 4000-5000 tonni grillsütt aastas. 'Eestis võiks paari aasta pärast olla vähemalt 40 söetootmisseadet,' lisas Akermann. 'Toorainet ja turgu on piisavalt.'

Akermanni sõnul on söetootmisseadmeid vahendav Eesti-Hollani ühisfirma OÜ GreenCoal Estonia võtnud enda kanda ka toodangu turustamise. Lisaks lehtpuust toodetud grillsöele on plaanis hakata tootma aktiivsütt ning kehvemast puidust tööstuslikku puusütt.

'Käivad läbirääkimised Põhjamaade metallurgiafirmadega ning Madalmaade energeetikafirmadega, kes on huvitatud tööstuslikust puusöest,' rääkis Akermann. Võimalike partnerite nimesid ei soovinud Akermann enne lepingute sõlmimist avalikustada.

Norra firma Norchar, kes varustab Norra suurimat ränitootjat Fesil söega, plaanib tänavu rajada Tallinna Paljassaarele puusöetehase, mille võimsus on 10 000 tonni sütt aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing