Jõgeva heitveepuhastusjaama ehitustööd lõppjärgus

Inno Tähismaa 26. veebruar 2001, 18:53

Jõgeva linna kõigi aegade kalleim ja unikaalseim ehitus, üle 30 miljoni krooni maksev heitveepuhastusjaam saab märtsi keskel valmis ja siis algab seadmete häälestamine, kirjutab homne ajaleht Vooremaa.

Jõgeva linna Painküla poolsesse serva kerkinud valget värvi hoonete ja rajatistega linnakuke hõlmab peapumpla, eelpuhasti, setiti, laboratooriumolmehoone, üle tuhande tonni reovett ja muda mahutavad annuspuhastid, koagulandimahuti jt rajatised. Osa mahukast tööst, nagu poolteist kilomeetrit mitmesuguseid torustikke, asub maa all ning ei paista ehitusplatsil silma.

Ehitusel on kulunud 1200 kantmeetrit betooni. Üle 30 miljoni krooni maksva reoveepuhasti ehitamiseks on saadud raha riigilt ja Euroopa Liidu Phare programmist. Jõgeva linn on seda rahastanud kolme miljoniga.

Reoveepuhasti rajamiseks löödi kopp maasse mullu jaanuaris. Tänaseks on ehituse peatöövõtja AS Merko Ehitus koos alltöövõtjatega, kelleks on ka Jõgevamaa ettevõtted (ASid Siimel, Cobra Grupp, Jõgeva Vesi, Jõgeva Elamu), teostanud töid 27 miljoni krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing