Börsiülevaade: turg jälgib Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiat

26. veebruar 2001, 09:48

Tänase börsipäeva pearõhk tõotab jääda taas kahe liideraktsia kanda.

Lisaks Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia hüppeliselt kasvanud aktiivsusele tema suuromanik Swedbanka liitumise tõttu Ühispanga suuromanik SEBiga tõotab tulla aktiivne päev ka reedel 4,6% oma väärtusest kaotanud ja 72 kroonil sulgunud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia jaoks.

Hansapanga aktsia suhtes on maaklerid ja investeerimispangad peale mõjuka uudise avaldamist väga positiivselt meelestatud. Panga aktsialt loodetakse aastases perspektiivis kas kiiret või väga kiiret tõusu. Investorid, kes kauplesid reedel Hansapanga aktsiaga väga aktiivsed 147 korda, nii optimistlikud ei olnud. Või kui olid, siis polnud neil julgust peale neljapäevast Hansapanga aktsia ligi 7%st tõusu reedel aktsiaga enam ülespoole liikuda.

Seda tõendas ka Hansapanga aktsia liikumine, mis püsis reedel paigal ja sulgus sarnaselt neljapäevaga 144 kroonil.

Turg ootab SEB Swedbankalt uusi uudiseid, et edasi liikuda.

Paljudele investoritele meeldiks, kui Leedu Taupomasise erastamisest soiku jäävad rahalised vahendid aitaksid tõsta möödunud aastal 16,5 krooni aktsia kohta kasumit teeninud panga dividendide suurust praeguselt 1 kroonilt vähemalt 5 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia on koos langevate välisturgude ja Londonis valitseva müügimeeleolu tõttu langenud kõige aegade madalaima 72 krooni tasemeni.

Lauri Lind märkis uudisteagentuurile Reuters, et antud hinnataseme juures on investorite ostuhuvi juba müügihuvist suurem. Sellegipoolest tuleb jälgida välisturge, mille vastu Eesti Telekomi aktsia üksinda kuidagi ujuda ei õnnestu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing