Kolmapäeval algavad läbirääkimised Eesti Raudtee uue erastajaga

26. veebruar 2001, 08:05

Erastamisagentuuri nõukogu võib kolmapäeval lõpetada läbirääkimised Rail Estoniaga ja jätkata konkursil teiseks jäänud Baltic Rail Service?iga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Erastamisagentuuri nõukogu liikme Aimar Altosaare sõnul ei ole välistatud, et kolmapäeval siiski leping erastamiskonkursi võitnud Rail Estoniaga sõlmitakse. ?Kuid praegu tundub see pigem teoreetilise võimalusena,? lausus Altosaar. ?Kuid ka juhul, kui Rail Estonia tuleb kolmapäeva õhtuks välja igati sobiva investoriga, vajavad vastamist küsimused, mis eelmisel nädalal seoses Rail Estonia esindajate taustaga on avalikkuse ette jõudnud.?

Altosaare sõnul on tõenäoline, et pärast kolmapäeva jätkatakse erastamisläbirääkimisi konkursil teiseks tulnud pakkuja Baltic Rail Service?iga. ?Minu meelest pole vaja isegi uut nõukogu otsust, et järgmise pakkujaga läbirääkimisi alustada,? lausus Altosaar.

Nõukogu liige Liina Tõnisson teeb kolmapäeval nõukogu esimehele majandusminister Mihkel Pärnojale ettepaneku, et viimane nõuaks erastamist nõustanud inglise firmalt GIBB tagasi nõustamise eest makstud 40 miljonit krooni.

?Selle maksime erastamisprotsessi läbiviimiseks ja kontrollimiseks ning erastajate tagapõhja uurimiseks, kuid nüüd on selge, et see 40 miljonit krooni on untsu läinud ja Eesti riik peaks selle tagasi saama,? rääkis Tõnisson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing