Tihemetsa tehnikum loovutab tühjad hooned nädalakoolile

27. veebruar 2001, 09:19

Haridusminister väisas iseseisvuspäeva eel Tihemetsa tehnikumi ning lubas pealinna poole teele asudes eakale haridusekantsile uue elu sisse puhuda, kirjutab Pärnu Postimees.

Haridusminister Tõnis Lukase visiidi eesmärk oli vaadata üle riigi ülalpeetav tehnikum ning tutvuda Tihemetsa kui internaatkooli asukohaga. Uus kool hakkab õpetama lapsi, kel kodune keskkond ei soosi õppimist.

?Pärnumaa on teinud nädalakooli rajamise ettepaneku täpselt kümnesse, sest taotlus on seni esimene ja haridusministeerium võtab selle kindlasti töösse,? möönis haridusminister. Minister lisas, et sarnaseid koole on kavas Eestisse luua mitte enam kui kolm.

Lukas märkis, et kooli rajamise kava on hästi läbi mõeldud, kuid nüüd tuleb see ellu viia. Esmaste arvutuste järgi läheb Tihemetsa nädalakool maksma 31,2 miljonit krooni ning selle ülalpidamine nõuab igal aastal kolm miljonit krooni lisaks.

Maavalitsuse nägemuse järgi alustab kool kuueklassilisena 2003. aasta sügisel ning laieneb 2006. aastani, mil jätkab täies ulatuses põhikoolina.

Koolide ja sotsiaaltöötajate abiga on teada, et nädalakooli vajavaid lapsi on Pärnumaal ja Viljandi maakonna läänevaldades üle 250.

Need lapsed on peredest, kus vanemad on kimpus alkoholiga, kus laps peab taluma vägivalda või on vanemad nii vaesed, et ei jõua lapse kõhtu täita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing