Suprema: uued börsifirmad tekivad Eestis nelja-viie aasta pärast

Inno Tähismaa 27. veebruar 2001, 14:55

Uusi börsikõlbulikke firmasid Eestis hetkel pole, ent neid võib juurde tekkida juba nelja-viie aasta pärast seoses Helsingi väärtpaberibörsi osalusega Tallinna börsil, ütles maaklerfirma Suprema turgudeosakonna juhataja Sten Sumberg EPL Online`ile.

HEXi osalus Tallinna börsil kasvatab nii börsi kui ka seal noteeritavate aktsiate usaldusväärsust ning likviidsust, mis tavalisele väikeaktsionärile tähendab aktsiate hinnatõusu, ütles Sumberg. Tallinnas noteeritavaid aktsiaid hakkavad jälgima ja klientidele soovitama ka Soome maaklerfirmad, kuna otse osalemise tõttu muutub turg neile läbipaistvamaks, selgitas Sumberg.

Esialgu võib börside ühinemine sõltuvalt tulevasest kauplemissüsteemist Sumbergi sõnul aktsiate hindu nii alandada kui ka tõsta, ent pikemas perspektiivis hinnad kindlasti tõusevad.

?Väikeaktsionäre, kellel on ligikaudu sada aktsiat, on juurde tulnud, kuna turud on viimasel ajal tõusnud ja tehingute hind on alanenud. See on muutnud turud atraktiivsemaks. Samasugust mahtu, kui 1997. aastal kolme-nelja lähima aasta jooksul ei teki,? ütles Sumberg. ?Väikeaktsionär tahab raha teenida ja turgude kohta infot saada. Tehing muudab börsi tuleviku selgemaks ja kauplemise lihtsamaks.?

?Üleöö ei muutu midagi. Selle tehingu puhul on pikaajaline koostöö tähtsam kui väga soodne diil teha,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing