Valgalased lappisid südatalvel teed

27. veebruar 2001, 08:04

Teede- ja sideministeeriumi sunnil parandab Valga teedevalitsus südatalvel teed, mida teeparandusspetsialistid peavad raha tuulde loopimiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tee kruusatamine talvisel ajal on täielik rumalus, sest kui tuleb sula, muutub kogu teekate vedelaks plögaks,? lausus Tartu teedevalitsuse juhataja Heino Ristimäe. ?Tegu on vaid näilise remondiga, mis võib olla tingitud teede- ja sideministeeriumi ideest asendada rongid bussidega.?

Möödunud nädalal külastas teede- ja sideminister Toivo Jürgenson Valga maakonda, et uurida võimalusi asendada märtsis rongiliiklus bussidega.

Valga teedevalitsuse hinnangul oleks selleks otstarbeks vajalik parandada 70 kilomeetri ulatuses teid. Teeparandusprojekt läheks kokku maksma umbes 17 miljonit krooni.

?Päris rumaluseks talvel teed parandada nimetada ei saa, sest kui ta mingitki efekti paariks päevaks või nädalaks annab, siis võib seda teha,? ütles maanteeameti peadirektori asetäitja Aleksander Kaldas. ?Samas tuleks sellised tööd ära teha ikkagi sobivamal ajal.?

Valga teedevalitsuse juhataja Tõnis Pleksepp sõnas, et Vähero-Tagula 7 kilomeetri pikkusel lõigul tehtud teeremont on õigustatud.

?Arvamus, et me päris lollustega tegeleme, on vale,? ütles Pleksepp. ?Enamiku teeremondist tegime ära perioodil, kui lund ei olnud ja päris kindlasti ei olnud tööd seotud ministri visiidiga, sest need algasid juba jaanuaris.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing