01. märts 2001, 00:00

The Economist: Endist idabloki väikseimat riiki Eestit on reformide tegemisel saatnud suur edu ning selle peaminister Mart Laar on seadnud auahne eesmärgi lääneriikidest ette jõuda. Ja kuigi valitsusistungid toimuvad arvuti vahendusel, on Eestil siiski veel palju Nõukogude ajast jäänud arme.

Ehkki Laari paremtsentristlik valitsus lubas kaks aasta tagasi oluliselt reformida valitsusaparaati, on senised tulemused kesised. Näib, et peaministril, kellel meeldib tegelda tulevikuprojektidega, nagu geenivaramu loomine või Eesti rahvusliku sümboli otsimine, õnnestub paremini oma riigi imago loomine välismaalastele, kui omaenese rahvaga kontakti leidmine. Eesti tormab ülepeakaela ELi. Lootes pääseda sinna esimeste seas, on Laari kabinet valmis taganema oma liberaalsetest majanduspõhimõtetest ELi bürokraatlike direktiivide kasuks.

Kauppalehti: Soome tööministeeriumis loodud töörühm (juhib Jussi Toppila), mille ülesanne on uurida tööjõu liikumist Soome seisukohalt. Muuhulgas pakub töörühmale huvi, kui palju käiakse Eestist Soomes tööl nt nädalalõppudel. Uuringu aluseks on ametlikud andmed, varasemad uuringud ja küsitlused.

Peale praeguse riigipiiri ületava tööjõu liikumise pakub töörühmale huvi, kuidas ELi tulevane laienemine võib mõjutada Soome tööle pürgivate inimeste hulka. Nt Soome kohtuminister Johannes Koskinen väitis Häme Sanomates, et varasemad ametlikud prognoosid on tööjõu vaba liikumise mõju selgelt alahinnanud.

Dagens Industri: Briti ajakirjaga The Economist seotud uurimiskeskus The Economist Intelligence Unit (EIU) on värskes uuringus teinud kindlaks, missugused riigid pakuvad kõige rohkem huvi otsestele välisinvesteeringutele. Aastail 2001-2005 suundub enim välisinvesteeringutest USAsse, Suurbritanniasse, Saksamaale, Hiinasse ja Prantsusmaale. Kui vaadata aga investeeringuid ühe elaniku kohta, siis on juhtival kohal Iirimaa, Belgia, Hongkong ja Rootsi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing