Börsiülevaade: Tallinna börs vajus vaba raha puudusel

28. veebruar 2001, 14:47

Tänane börsipäev kujunes võrreldes paari eelnevaga tunduvalt rahulikumaks ja aktsiate liikumissuund oli kergelt langev kuna vaba raha on turul taas otsa saanud.

Börsisüsteemi kogukäive ulatus täna 10,9 mln kroonini.
Palju aitas sellele kaasa paar suurt plokktehingut Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsiaga, mille käive ületas 3 mln krooni joont.
Ettevõtte teatas täna börsile oma eelmise aasta 29,2 mln kroonisest puhaskasumist 205,6 mln krooni juures ning sellest, et kavatseb maksta 1,20 krooni ehk 2,8% tänasest 42,50 kroonisest aktsia turuhinnast dividendideks.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia oli prognoositult mõõduka löögi all ning odavnedes päevaga 1,7% taandudes 72,5 kroonini.
Tänu eilse päeva nõrgale tehnoloogisektori esitusele USAs pole täna erilist hiilgust ka euroopa telekomisektori aktsiates.
Sellegipoolest oli Telekomi aktsia täna Tallinna börsil investorite hulgas populaarseim andes päevaga 31 tehingut 108st.

Ostujõu raugemise tõttu on hakanud odavnema ka eelmise nädala täht Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia odavnedes alla 3 mln kroonise börsikäibe juures täna 143 kroonini ehk 0,5%.

Kuigi Hansapanga aktsia suhtes oli eelmise nädala uudis panga suuromaniku Swedbanka ja Ühispanga omaniku SEBi liitumisest igati positiivne pole investoritel ja turuosalistel rahalisi vahendeid, mis aitaksid Hansapanga aktsiat hoida ja üles viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing