Radiolinja varjab homset hinnatõusu

28. veebruar 2001, 09:35

Kuigi Radiolinja reklaamib homme kehtima hakkavat uut hinnakirja hindade langetamisena, tõusid selles oluliselt välisriikides vastu võetavate kõnede hinnad.

Täna maksab Rootsis vastu võetav kõne Radiolinja telefoni kasutajale 2,99 krooni, homsest tuleb vastatud kõneminuti eest välja käia 5,95 krooni. Radiolinja kodumaal Soomes maksis senini nende telefonil vastamine samuti 2,99 krooni, alates 1. märtsist aga 5,55 krooni.

Kahe kolmandiku võrra tõuseb hind Liechtensteinis kõnedele vastamisel, senisest 30-40 protsendi võrra rohkem tuleb maksta ka Saksamaal, Norras, Taanis, Moldovas ja Aserbaid?aanis Radiolinja mobiilile vastates.

16 protsenti kallineb vastuvõetav kõne Lätis, Hollandis, Belgias, Luksemburgis, Suurbritannias. Ülejäänud riikides on hinnatõus väiksem.

Jaanuari lõpus ütles Radiolinja oma pressiteates, et alandab 1. märtsist kehtima hakkava hinnakirjaga rahvusvaheliste kõnede hindu kuni kahe kolmandiku võrra. Hiljem korrigeeriti hindu täiendavalt veel enam kui 32 riiki helistamisel, alandades neid kuni 36% võrra. Kumbki kord ei teavitatud kliente, et tegelikult paljud hinnad hoopis tõusevad.

Ka Radiolinja infotelefon on andnud klientidele vastukäivat teavet uute hindade kohta, seejuures otseselt ka eitades homset hinnatõusu.

Erinevalt teistest Eesti mobiilsideoperaatoritest kehtib Radiolinja uue hinnakirja kohaselt sama hind välismaale laua- ja mobiiltelefonile helistamisel kui ka kõnede vastuvõtmisel välismaal.

Enamiku mobiiltelefoni kasutajate jaoks on välismaal viibides kõnele vastamine palju sagedasem tegevus kui Eestis mobiililt välismaale helistamine.

Mõnedes riikides muutub kõnele vastamine homsest ka soodsamaks. Hispaanias ja Iirimaal odavneb kõneminut 12-lt kroonilt 6,95-le, Iisraelis 30-lt 18,05-le, Austraalias 24-lt 19,95-le.

Pikemalt lugege homsest Äripäeva siderubriigist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing