Televisioon hakkab käima üle interneti

28. veebruar 2001, 09:14

Kuigi videolaenutused ja kaabel-TV võrgud on kodukasutajale kõik kergelt kättesaadavad, tahab televisioon koju tulla ka internetti pidi, kirjutab PC World.

Video-on-demand ehk video tellimine üle interneti on USA ühe suurima videolaenutusketi Blockbuster uus eesmärkturu laiendamises.

Proovivõrkudes edastatud saated ja tellimusvideod mängitakse maha televiisorites, mitte arvutites. Selleks on teleka peale vaja muretseda vastav lisakast, mis ühendatakse otse internetti.

Kvaliteedilt jääb televiisorist nähtav pilt alla DVDle, kuid on täiesti võrreldav kaabel-TVga. interneti kaudu edastatav telepilt läheb kasutajale USAs maksma kuni 160 krooni kuus.

Üle interneti video vaatamine arvutiga pole enam uus asi, kuid uus on telepildi suunamine arvuti vahenduseta otse televiisorisse. Ühenduseks on vajalik vähemalt 1,8 Mb/s sidekiirust, tellitud video mängib ainult ettenähtud ajal ja seda ei saa edasi-tagasi kerida läbi Motorola toodetud lisaseadme, mis on ühendatud televiisoriga.

Pärast saate või video tellimist mängitakse see maha juba nelja sekundi pärast, mis on suur võit võrreldes videolaenutusse minemisega.

Eesti kasutajatele on sellest teenusest kasu ehk alles siis, kui Blockbuster käivitab oma satelliit-tellimise. Sel juhul peaks saama videoid tellida üle maailma, kui on satelliit-interneti ühendus ja maksta saab vaatamise eest krediitkaardiga üle interneti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing