Öise alkoholimüügi keeld täidab pealinna sala- ja taksoviinaga

28. veebruar 2001, 08:12

Nii viinatootjad kui ka politsei pelgavad, et Tallinna linnavalitsuses kaalumisel oleva öise alkoholimüügi keelu kehtestamine toob endaga kaasa hoogustuva sala- ja taksoviina müügi, kirjutab Postimees.

Homme kogunev linna alkoholipoliitika komisjon kaalub muu hulgas ettepanekut keelata öösel alkoholi müük kauplustes ja poodides, et ohjeldada kuritegevust. Alkohol jääks öösel müügile vaid meelelahutuskohtades.

?Taksoviin on kohe tulemas,? lausus tootjaid ühendava viinaliidu juht Aleksandr Skoblov võimaliku öise müügikeelu kohta Tallinnas. ?On ju ikka selliseid seltskondi, kes pole viina varunud ja kes soovivad seda öösel ostma minna. Seetõttu peaks igas linnajaos olema mitu müügikohta.?

Ka Tallinna politseijuht Jüri Kasesalu ütles, et ei pea öise viinamüügi täielikku keelamist õigeks. Politsei hinnangul ähvardab keeld endaga kaasa tuua salaviina senisest usinama müümise.

Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse sõnul tuleks nõudeid alkoholi müüvatele kauplustele karmistada. Praegune kord näeb ette, et kanget alkoholi võib müüa ainult vähemalt 50ruutmeetrise üldpinnaga kaupluses. Virkuse sõnul peaks üldpinna asendama eeskirjades kaubanduspinnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing