BMW teatas väikeautode tootmise alustamisest

Tõnu Tramm 28. veebruar 2001, 14:28

BMW AG juhatuse esimees Joachim Milberg teatas Genfi Motor Show"le eelneval õhtul, et kontsern on otsustanud laiendada mudelivalikut ja toob turule 1-seeria ning taastab 6-seeria tootmise.

AS United Motorsi teatel võtab BMW uus väikeautode 1-seeria sisse koha BMW 3-seeria ja MINI vahel ning kannab endas kõiki BMW eeliseid madalama keskklassi tipuni - tagarattavedu, hea teelpüsivus ning kõrge kvaliteet. 1-seeria mudelid jõuavad turule 2004. aastal.

BMW 6-seeria on nagu ka nimi ütleb, suurem ja luksuslikum, ning mõeldud neile kellele 7-seeria luksusauto kättesaamatuks jääb. 6-seeria kupee lahtine versioon jõuab turule juba lähiaastatel. 'Ühest küljest saab BMW 6-seeria kupee olema väga prestii?ne, kuid teisalt kehastab see BMW mudelitele tüüpilist sportlikkust. Plaanime ka turule tuua selle auto lahtise katusega versiooni,' lausus BMW juhatuse esimees.

Aastatel 1976-89 oli esimene BMW 6-seeria kupee autotööstuses sportlikkuse ja elegantsi musternäidiseks ning heaks eeskujuks võidusõiduautodele. 1990. aastal võttis eksklusiivne 8-seeria mudel, mille tootmine lõpetati kahe aasta eest, enda kätte 6-seeria koha.

6-seeria puhul võib tuua paralleele Volvo sportliku kupee S60ga, mis mahub S80 ja S40 vahele, kuid BMW 6-seeria saab olema S60st tõenäoliselt siiski kogukam ja luksuslikum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing