Märt Rask toetab ideed viia e-valimiste pilootprojekt läbi Tallinnas

28. veebruar 2001, 08:57

Eile kohtusid justiitsminister Märt Rask ja Tallinna Linnavolikogu esimees Rein Voog. Minister Rask toetas ideed viia 2002. aasta kohalike omavalituste valimistel Tallinnas läbi pilootprojekt, kus linlased saaksid linnavolinikke ka interneti vahendusel valida.

Tallinna Linnavolikogu avalike suhete nõuniku Anneli Berendsi teatel arutasid Rask ja Voog interneti võimaluste kasutamist riigikogu ja kohalike omavalitsuste valimistel. Õnnestunud e-valimised Tallinnas annavad Rein Voogi sõnul kindluse ka riigikogu valimistel internetti kasutada. ?Iga samm, mis soodustab valimisaktiivsust, on demokraatia võit ? rõhutas Voog.

Koosviibimisel leiti, et riik ja kohalikud omavalitsused peavad jõuliselt toetama interneti levikut igasse Eesti kodusse. 'Internetivalimistest on inimestel kasu vaid siis, kui valimistoimingut saab teostada kodust või töökohast lahkumata' ütles Rask: 'Eestil on reaalne võimalus olla internetiühenduste arvult saja elaniku kohta maailma esimeste seas. Peame Eesti väiksust kasutama eelisena.'

Justiitsminister esitab e-valimisi võimaldavad seadusemuudatused valitsusele aprilli alguses. Kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad 2002. aasta sügisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing