Rootsi kuusetaimede müüja ei nõua kolme miljoni taime väljaostmist

01. märts 2001, 08:52

Keskkonnaministeeriumi kaudu Eestisse jõudnud plaan osta siinsete raiesmike metsastamiseks Rootsist kolm miljonit kuuseistikut pidi sel nädalal tipnema Rootsi puukooli Svenska Skogs Plantor AB ja Eesti Erametsakeskuse lepinguga, kuid tegelikult lepingule veel alla ei kirjutatud, kirjutab Maaleht.

Erametsakeskuse juht Toomas Krevald ja Rootsi puukooli direktor Sverker Liden täpsustasid teisipäeval lepingutingimusi. Allkirjade kirjutamise aeg tuleb märtsi keskel.

Krevald ütles, et ta ei saa lepingut sõlmida, kui tingimusi ette ei tea, ja teisalt pole veel ka selge, kui palju Eestis Rootsi istikute ostjaid leidub.

Praegu on ostusoovidega kaetud ehk 500 000 kuni miljon istikut, hindas ta, lisades, et põhiostjad on ikkagi metsafirmad. Näiteks need, kes on ostnud läbiraiutud metsamaaga kinnistuid. Erametsaomanikud on Krevaldi sõnul märksa tagasihoidlikumad. Ka nende soovitud taimekogused on väiksemad.

Läbirääkijad jõudsid teisipäeval kokkuleppele, et Eesti poolel pole kohustust osta kõik taimed ära. Toomas Krevald rõõmustas ka selle üle, et suuremate koguste puhul on rootslased nõus andma 25% summa ulatuses järelmaksuvõimalust. ?See on otsene järelmaks, mida saab maksta panga vahenduseta,? täpsustas ta.

Toomas Krevald ei taganenud oma veebruari keskel öeldud väitest, et kui Eestis ostjaid ei leidu, põletavad rootslased kuusetaimed ära. Põletamisele võivadki minna need taimed, mis 3 miljonist rootslastele kätte jäävad. ?Nad põletavad igal aastal ülejääke. Seda peetakse 200miljonilise taimetoodanguga firmas õigemaks kui hinna alandamist,? seletas Krevald.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing