Loodus uurib Kollisti tehinguid

01. märts 2001, 08:09

Siseminister Tarmo Loodus palus audiitoril hinnata migratsioonifondi raamatupidamist, kui selgus, et fondi endine juhataja Andres Kollist kasutas pärast ametist lahkumist fondi autot ja bensiinikaarti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevaleht kirjutas eile, et migratsioonifondi nõukogu esimees Ain Kalmaru andis mullu novembris fondi juhataja kohalt lahkunud Andres Kollistile suulise kokkuleppe alusel kuni aprilli lõpuni kasutada fondi ametiauto Opel Omega ja 10 000kroonise limiidiga bensiinikaardi. Kaart on praeguseks suletud ja Kollist on selle fondile tagastanud.

Artiklist tulenevalt tegi siseminister eile Kalmarule kirjaliku järelepärimise, kuidas migratsioonifondis rahaasju on korraldatud. ?Loodan järgmisel nädalal olla targem ning omada kindlaid fakte toimunu kohta. Samuti tahan audiitori kaudu saada selgemat ülevaadet fondis toimunu kohta,? ütles Loodus.

Eile erakorraliselt koos olnud migratsioonifondi juhatuse otsusega võeti Kollistilt auto ära. Juhatus tegi nõukogule ettepaneku ka sõiduk maha müüa.

Neste deebetkaart oli välja antud Kollisti nimele ja viimane 10 000 krooni suurune ülekanne tehti sellele Eesti Päevalehe andmetel eelmise aasta 27. novembril. Siis oli Kollist juhatuse liikme kohustest juba vabastatud, kuid panga suhtes oli ta veel allkirjaõiguslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing