Greenspan vihjas USA aktsiaturud langusse

Peeter Koppel 01. märts 2001, 10:50

Ühendriikide aktsiaturgude eilse liikumise otsustas nagu juba palju kordi varemgi USA keskpanga juht Alan Green-span. Aktsiaturgudel näis esialgu olevat raskusi Greenspani sõnavõtu tõlgendamisega, ning lõpuks jäid domineerima negatiivsed emotsioonid, sest selget vihjet võimaliku ?ennetähtaegse? intressikärpe kohta ei tulnud.

Ühest küljest oli Föderaalreservi juht oma väljendusviisis varasemast pessimistlikum, viidates jätkuvatele indikatsioonidele USA majanduse võimalikest probleemidest. Samas viitas ta siiski ka võimalusele, et majanduse kasvutempo aeglustumine võib jääda eeldatust väiksemaks ning tarbijausalduse järsk langus ei ole konkreetsemate näitajate poolt piisavalt toetatud.

Ühtlasi väljendas Greenspan taas siiski ka valmisolekut intressikärbetega olukorra teravnedes majandust turgutama asuda ning vajaduse korral ollakse seda valmis tegema senisest kiiremini. Üldiselt oli sõnavõtt siiski tasakaalukas ning lõi investoritele arusaama, et 20. märtsi Föderaalreservi vabaturukomitee istungile eelnevalt pole intressikärpeid loota.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kukkus eile 2,54 protsenti 26-nädala madalaimale tasemele 2151,83 punktile.

<#Amazon.com?i=http://www.amazon.com> <GR#US.AMZN> aktsia kaotas 13,3 protsenti ning sulgus 10,19 dollaril. Sedavõrd järsu languse põhjuseks olid spekulatsioonid e-kaubanduse lipulaeva võimaliku peatse pankroti üle. Ettevõtte esindaja lükkas kuulujutud siiski ümber.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas aga 1,33 protsendiga miinuses 10 495,28 punktil. Tehnoloogiasektori langedes sattusid investorite tähelepanu keskmesse taas farmaatsiafirmade aktsiad <GR#US.JNJ> <GR#US.MRK>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing