Sadamaala müük kisub poliitiliseks mõõduvõtuks

01. märts 2001, 08:21

Tallinna ühe kalleima maa, sadamaala müük ähvardab kiskuda poliitiliseks mõõduvõtuks, kus kahe firma pakkumiste majanduslike näitajate võrdlemisest on olulisem fraktsioonide sisedistsipliin hääletamisel, kirjutab Postimees.

Tallinna linnapea Jüri Mõis ütles eile, et linnavalitsuse eelnõu läbikukkumine Ober Hausi konkursivõidu kohta möödunud nädalal volikogus oli tööõnnetus.

?Meie eeltöö volinikega oli nõrk, see oli suunatud eelkõige sellele, et nurjata umbusaldusavaldus,? lausus Jüri Mõis. ?Opositsioon kasutas selle kohe ära. See oli taktikaline parlamentaarne käitumine, Keskerakonnal tuli see paremini välja.?

Nädalatagusel volikogu istungil olid hääletamisel linnavalitsuse ja volinik Leonid Tsingisseri konkureerivad eelnõud, millest üks nägi ette Ober Hausi ja teine Ühendatud Kapitali võitu.

Häältega 27:23 sai võidu Tsingisseri eelnõu, mis tähendas Ober Hausi võitu ette nägeva eelnõu väljatõrjumist volikogu menetlusest.

Linnavalitsuse eelnõu jäi alla eelkõige Isamaaliidu volinike passiivsuse tõttu, kellest viis jätsid linnavalitsuse eelnõu oma toetuseta ja veel üks toetas Ühendatud Kapitali võitu. Peamiselt toetasid Tsingisseri eelnõu opositsioonipoliitikud.

?Asi jäi volinikele lihtsalt segaseks,» lausus Mõis. «Teeme tööd nende volinikega, kes meie arvates ei teinud linnaelanike jaoks parimat valikut, ning selgitame neile veel kord, miks oleks nii vaja hääletada (toetada Ober Hausi võitu - toim).?

Tsingisser ütles Postimehele, et esitas eelnõu, sest kahe pakkumise võrdlemisel jäi Ühendatud Kapital selgelt peale.

Tsingisseri sõnul alustaks tema eelistatav firma ehitamist varem, samuti on parem Ühendatud Kapitali pakutav ostuhind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing