Järvamaal tuleb suurim elamumaa enampakkumine

Inno Tähismaa 01. märts 2001, 12:32

Järva maavanem kuulutas täna välja hoonestamata riigimaa piiratud suulise enampakkumise, mis on senikorraldatuist suurim, teatas Kuma raadio.

Paides Jaama tänaval läheb oksjonile kaks keskmiselt 1000 m2 krunti, Türil Allika tänaval neli keskmiselt 1300 m2 ning Pikal tänaval samuti neli keskmiselt 2500 m2 elamumaa krunti.

Piiratud enampakkumine toimub 4. aprillil, osalusavaldus koos nõutavate dokumentidega tuleb maavalitsusse viia 2. aprilli ennelõunaks.

Maavalitsuse maaosakonna peaspetsialist Liia Pärna ütles, et tulenevalt maareformi seadusest tuleb korraldada esmalt piiratud enampakkumine, milles osalema kutsutakse isikud, kellele ei tagastatud Türil või Paides maad osaliselt või tervikuna maareformi seaduse alusel. Samuti kutsutakse osalema Järvamaal elavad abikaasad, kelle keskmine vanus ei ületa 30 aastat või Järva maakonnas elavad üksikisikud, kelle kasvatada ja ülal pidada on vähemalt kolm alaealist last.

Liia Pärna ütles, et juhul, kui nõuetekohaseid avaldusi ei tule, kuulutab maavanem enampakkumise nurjunuks ning siis lähevad krundid avalikule enampakkumisele, milles saavad osaleda kõik Eesti kodanikud.

Pärna teada on seni Türil üritatud piiratud enampakkumisel müüa vaid ühte krunti ja see ei õnnestunud ning müüdi hiljem avalikul enampakkumisel.

Paides müüdud üheksast krundist on kuus õnnestunud müüa piiratud ringis, kolm müüdi pärast piiratud pakkumise nurjumist avalikul enampakkumisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing