Kalurid süüdistavad Masekot ebaausas tegevuses

02. märts 2001, 15:09

Täna saatis Eesti Kalurite Liidu juhatuse esimees Toivo Orgusaar keskkonnaminister Heiki Kranichile kirja, milles süüdistatakse Eesti ühte suurimat kalatöötlemisettevõtet ASi Maseko ebaausas tegevuses ning hoiatatakse ministrit rahvusvahelise skandaali eest.

Maseko taotleb oma supertraalerile Tamula kalapüügiõigust Läänemerel ja soovib osaleda märtsi toimuval püügikvootide oksojonil. Orgusaare sõnade kohaselt võidakse Tamulat kasutada kattevarjuna, et püügikvoot endale saada ning see siis hiljem edasi müüa.

Orgusaare kinnitusel on Tamula näol tegemist laevaga, mis sobib tööks ookeaniavarustel ja mille lubamine Läänemerele rikub Eesti ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud kalanduslepet. Nimetatud leppe kohaselt ei tohi Läänemeres kasutada püügil kalalaevu, mille pikkus ületab 43 meetrit. Tamula pikkus on üle 101 meetri.

Orgusaar avaldab ministrile saadetud kirjas nördimust, et keskkonnaministeeriumi kalanduse osakond on Maseko taotlust aktsepteerinud. 'Olukorras, kus Eestile eraldatud räime- ja kilupüügikvoodid on väiksemad, kui olemasoleva laevastiku püügivõime, ei ole arukas tuua Läänemerele juurde uusi püügivõimsusi,' lausus Orgusaar.

Tamula mängu toomine on seadus(etus)es aukude otsimine ning riigiametnike asi peaks olema sellise ebaausa tegevuse takistamine, seisab täna koostatud kalurite liidu juhatuse esimehe kirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing