Olari Taal usub sel aastal tulevat 8?9%lise majanduskasvu

02. märts 2001, 14:28

Mahlu ja ket?upeid tootva Ösel Foodsi juhatuse esimees Olari Taal ütles, et ennustab selle aasta majanduskasvuks 8?9%. 'Majandus käib tsüklitena. Kui praegu on tõusutsükkel, ma usun tõusu. Edu iseenesest tekitab uut edu,' põhjendas Taal.

Eelmise aasta IV kvartali 5,9%lise kasvu kohta märkis Taal, et ta küll pole värskemate uudistega kursis, kuid ei jaga pessimismi oodatust väiksema majanduskasvu üle. 'See on statistika, mitte tegelik elu,' lausus ta. 'Ma arvan, et kõik on kõige paremas korras.'

Ösel Foodsile oli eelmise aasta lõpp edukas, eksport suurenes. Kalapulkadest eksporditi 60% peamiselt Soome, Lätti, Leetu ja Slovakkiasse. 'Ei Venemaale, ei Ukrainale,' lisas Taal.

Põhjus, miks analüütikute hinnangud eelmise aasta oodatava majanduskasvu kohta kõiguvad, on Taali sõnul majandusseisust mujal riikides. 'Ripume kahjuks muu maailma nabanööri küljes,' lausus Taal. Sellest tulebki, et üks analüütik ennustab kasvuks 6%, teine 5%. 'Raske prognoosida ühes või teises riigis toimuvat,' lisas Taal. Ka Taal ise ei soovinud prognoosida eelmise aasta majanduskasvu tervikuna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing