Ühispank tõdeb, et majanduskasv on kehvem kui ta ootas

02. märts 2001, 10:24

5,9protsendiline majanduskasv 2000. aasta IV kvartalis jäi Ühispanga prognoosile alla 0,6 protsendi võrra, pank tõdeb selletõttu, et ka kogu aasta majanduskasv jääb madalamaks.

'Neljas kvartal jäi oodatust allapoole,' ütles Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing. Tema sõnul ootas pank IV kvartali majanduskasvuks 6,5 ning kogu aasta kasvuks 6,6 protsenti, mis ilmselt jääb nüüd nõrgema tulemuse valguses siiski 6,4 protsendile. Kunsing märkis, et seegi on hea tulemus.

Kunsing lausus, et IV kvartali nõrgapoolse kasvutulemuse eest hoiatasid juba varasemad signaalid. '13,9protsendiline tööpuudus oli kõrgem kui arvasime,' tõdes analüütik. 'Võrreldes mulluse kolmanda kvartaliga halvenes suhe järsult.'

Samuti kahanes Kunsingu sõnul viimases kvartalis tööstustoodangu müügi kasv, jäädes kuu keskmisena alla 6 %. Varasemates kvartalites oli see näitaja üle 12 %.
Nõrgema tulemusele viitas ka jaemüügi kasvu ligi paariprotsendiline vähenemine võrreldes varasemate perioodidega.

Kunsingu sõnul on sel aastal trend positiivne, sest jaemüük on kasvanud 15% eelmise aasta jaanuariga võrreldes, teine moment on tööstustoodangu 7%line kasv võrreldes eelmise aasta jaanuariga, sealhulgas töötleva tööstuse kasv 13,5%.
'See näitab, et kasv jätkub suhteliselt kiires tempos,' lisas Kunsing. 'Ka USA majanduse langusest me tõsist tonti ei näe. Tõsiseks muutub asi siis, kui USA majanduslangus pikalt vältab.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing