Börsiülevaade: Majanduskasv ei vastanud ootustele

02. märts 2001, 09:49

Täna hommikul statistikaameti avaldatud eelmise aasta neljanda kvartali majanduskasvuks võrreldes 1999. aasta viimase kvartaliga oli 5,9%, mis jäi keskmisest arvamusest 0,5-1% võrra allapoole.

Majanduskasvu pidurdumise põhjuseid võib esialgu ära tuua kaks.

Esiteks see, et eelmise aasta viimases kvartalis kasvas tarbijahinnaindeks võrreldes 1999 aasta viimase kvartaliga väga tugevad 5,4% ehk märgatavalt kiiremas tempos kui eelnevatel perioodidel.

Teiseks tõusis eelmise aasta lõpus märgatavalt töötus, mille arvel kahanes tööd tegevate inimeste hulk, mis on majanduskasvu üheks suuremaks edasiviivaks mootoriks.

Tallinna börsil oli eile aktiivseim Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis 5,4 mln kroonini tõusnud käibele vaatamata ei suutnud vastu seista müügisurvele vastu seista ja langes 0,7%, 142 kroonini.

Peale Hansapanga suuromaniku Swedbanka liitumise uudist SEBiga ja Hansapanga aktsia sööstmist päevasiseselt 149 kroonini on päev päeva järel näidanud aktsia odavnemise märke.
Lisaks ostujõu väiksusele võib Hansapanga aktsiat negatiivset mõjutada ka reitinguagentuuri S P hoiatus, et SEB Swedbanka ühinemine võib negatiivselt mõjuda kahe Eesti suurima panga reitingutele.

Positiivne päev võiks täna aga olla eilse börsipäeva võitjal Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsial, mis suutis vaatamata tugevale konkurentsile kohalikul kaubandusturul viimase kvartali pingutuse tulemusena eelmisel aastal korraliku kasumi teenida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing