Saksamaa on hädas nii töötute kui tööjõupuudusega

Inno Tähismaa 05. märts 2001, 18:13

Sarnaselt Eestiga on Euroopa Liidu juhtriik Saksamaa hädas nii suureneva töö- kui tööjõu puudusega, vahendab Postimees Online raadio uudist.

Saksa ettevõtted avaldavad valitsusele üha tugevamat survet välismaalastele töölubade andmiseks, sest tööjõu nappusel on riigis täitmata pool miljonit ametikohta.

Saksamaa tööjõuturg on sattunud paradoksaalsesse olukorda: ühelt poolt on riigis registreeritud ligi neli miljonit töötut, teiselt poolt seisab aga pool miljonit töökohta tühjalt, sest pole sobivaid töötajaid. Sellele lisaks tehti Saksamaal mullu pea kaks miljardit tundi üleajatööd, see vastab 1,2 miljonile töökohale.

Kõige rohkem täitmata kohti on infotehnoloogias, kokku 75 000. Saksa valitsus andis eelmisel aastal ettevõtetele loa ühtekokku 20 000 India ja Ida-Euroopa infotehnoloogi töölevõtmiseks. Mullu augustist tänaseni on ametkonnad tööloa andnud 5 000 võõramaisele infotehnoloogile. See on olnud aga vaid piisk kerisele, sest uute spetsialistide nõudlus kasvab sektoris iga päevaga.

Pärast seda, kui valitsus lubas Saksamaale tööle tulla infotehnoloogidel, on hakanud teistegi majandusharude esindajad taotlema lubade andmist muude elukutsete esindajatele.

Vaatamata tööjõupuudusele ei tohi Saksa ettevõtted tänaste seaduste juures tööle võtta mitte Euroopa Liidu kodanikke. Erandina on kodanike töölevõtt lubatud vaid juhul, kui tööandja suudab seda ametivõimudele piisavalt põhjendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing