Oviir loodab riigikogu asespiikrina jätkata

05. märts 2001, 08:03

Riigikogu aseesimees Siiri Oviir ei näe põhjust, miks peaks Keskerakonna presidendikandidaadi valimistel allajäämine tähendama tema koha loovutamist parlamendi juhatuses, kirjutab Postimees.

Oviir ei teadnud eile Postimehele siiski lõplikult öelda, kas ta kandideerib uuesti parlamendi asespiikriks sel neljapäeval, kui on riigikogu juhatuse korralised valimised.

?See ei ole mitte ühe inimese suva, vaid fraktsiooni otsus,? nentis ta. ?Kuid ma ise ei näe põhjust loobuda kohast, kus ma olen kaks aastat töötanud ja minu tööle ei ole olnud etteheiteid.?

Oviir ei näinud ka loogikat arutluses, et Keskerakond peab tingimata andma asespiikri koha Peeter Kreitzbergile, kes laupäeval Võrus sai partei ametlikuks presidendikandidaadiks, sest see aitab kaasa tema silmapaistvusele avalikkuses.

?See võib ju esmapilgul nii tunduda, kuid tegemist on teise asespiikri kohaga, mis ei anna erilisi võimalusi esiplaanil püsida,? nentis Oviir. ?Sellel kohal sa mitte ei saa sõna, vaid annad sõna ja paraku teistele.?

Erakonna lõhenemise kohta Savisaare ja Oviiri pooldajaiks märkis ta, et juttu on sellest olnud rohkem kui lõhet ennast. ?Mina ei käsitle seda mingi lõhena. Olen ka ise olnud üks Keskerakonna loojaist.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing