Algab protsess palgamõrvarite jõugu üle

05. märts 2001, 08:04

Esmakordselt Eesti kohtupraktikas astub kohtupinki atentaatidele spetsialiseerunud jõuk, kes Marimaa allilmaliidrilt laenatud elukutselise palgamõrvari abil üritas tappa Keskturu juhti Vadim Poli?t?ukki ja ärimees Meelis Laod, kirjutab Postimees.

?Nende tegudest võiks kirjutada põneva bestselleri,? lausus vahetult pärast grupi tabamist mullu aprillis keskkriminaalpolitsei asedirektor Kersti Jundas. Täna Tallinna linnakohtus algav protsess on kui romaani mustand, millest selgub, kas keskkriminaalpolitsei on leidnud piisavalt tõendeid, et esimene palgamõrvarite jõuk pikaks ajaks trellide taha saata.

Süüdistuse järgi on jõugu võtmeisikuks Eesti karatekoondise kunagine liige Jevgeni Bõkov (26), kes vandus 1999. aasta aprillis kättemaksu, kui tema isa, allilmas tunnustatud Jevgeni Bõkov sen koduuksel maha lasti. Mõne aja pärast otsis Bõkov üles isa lapsepõlvesõbra - Marimaa pealinna Jo?kar-Ola tunnustatud allilmaliidri ning palus talt abi tapjale kättemaksmisel.

Nii istuski mullu 8. oktoobril Jo?kar-Olas lennukisse ja sõitis Eesti poole kohaliku allilmaliidri isiklik palgamõrvar tatarlane Marat Zadõkov (27). Ehkki kohtu ette astuva Zadõkovi kohta pole politsei soovinud täpsemat infot jagada, olevat tema hingel viis-kuus palgamõrva Venemaal.

Pärast ebaõnnestunud atentaati Meelis Laole sai Zadõkov kohe uue ülesande - tappa Tallinna Keskturu direktor Vadim Poli?t?uk, keda Bõkov pidas süüdlaseks oma isa mõrvas.

Pärast kahte nurjunud tapmiskatset ebaõnnestus Zadõkov mullu veebruaris kolmandat ja viimast korda, kui sai Bõkovilt ülesandeks tappa kunagine Permi grupeeringu liider Viktor ?apovalov.

Ehkki keskkriminaalpolitsei on leidnud piisavalt tõendeid, et tõendada Bõkovi rolli kolme mõrva tellimisel, ei ole suudetud kindlaks teha tema motiive Lao ja ?apovalovi tapmise puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing