Nitroferdi dumping võib selguda alles juunis

05. märts 2001, 18:17

Euroopa Liidu eksperdid võivad oma otsuse läinud nädalal ASis Nitrofert läbi viidud dumpingukontrolli kohta teha alles juunis.

Kohtla-Järvel karbamiidiväetisi tootva ja 95% toodangust eksportiva ASi Nitrofert majandusnõunik Vladimir Diktirenko ütles, et Euroopa Liidu eksperdid said ettevõtet külastades vastused kõigile küsimustele ning nad pretensioone ei esitanud.

?Vastamiseks, kas meie puhul leidis dumpingusüüdistus kinnitust, on Euroopa ekspertidel aega juunikuuni, kuigi vastus võib tulla ka paari nädala pärast,? ütles Diktirenko.

Temas sõnul saab ettevõte kuni dumpingus süüdi mõistmiseni oma toodangu müüki vabalt jätkata. ?Must variant on see, kui süüditus leiab kinnitust ja peame hakkama protsessima Euroopa Kohtus,? ütles Diktirenko.

ASi Nitrofert peadirektor Nikolai Kuta?ov ütles vahetult enne euroekspertide saabumist, et ettevõttel ei ole midagi karta. Tema sõnul võis ettevõte oma toodangut müüa Euroopas odavamalt, kuna maagaasi saadi sealsetest tootjatest tunduvalt odavamalt. Nitrofert kuulus süüdistusperioodil 1999-2000 Vene Gazpromile.

Euroopa Liidu eksperdid ei soovinud oma Eestis viibimise ajal töö tulemusi kommenteerida.

Paralleelselt Notroferdiga kontrollivad euroeksperdid dumpinguga kauba turustamist Euroopa Liidu maadesse veel 10 riigis, teiste hulgas Lätis, Ukrainas, Rumeenias ja Kreekas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing