Koorijuht Kuno Areng paraneb peksmisest

Inno Tähismaa 05. märts 2001, 12:31

Veebruari algul oma kodumajas julmalt läbi pekstud koorijuht Kuno Areng sai juba paar nädalat tagasi haiglast koju, ent peab veel tükk aega kosuma, et uuesti reipana oma kooride ette astuda, kirjutab tänane Postimees.

«Eriti tormata ei tohi. Koljukahjustus oli ikka kõva. Tundub, et mõistus on siiski korras ja luud-liikmed ka käivad,» iseloomustas Areng (71) oma seisundit.

Haiglapäevil tarbis ta pidevalt valuvaigisteid, kodus pole neid vaja läinud. Hoolitseva abikaasa Liliani hoole all loodab Areng kahe-kolme nädala pärast tööle asuda. Kurdab igavust, kuulab raadiot, eriti Klassikaraadiot, vahel vaatab telerist «Aktuaalset kaamerat».

Sellest saatuslikust õhtust mäletab, et laskis kaks võõrast noormeest enda järel majja.

«Arvasin, et need on meie oma püstiku poisid. Vajutasin liftinuppu, lift tuli ette ja siis saingi kolaka,» meenutab ohver. «Mõistusele tulin kiirabitohtrite abiga. Aga naaber rääkis, et olin vahepeal ringi uidanud, prillid ja võtmed näpus.»

Arengu sõnade kohaselt läks tal veel hästi, elutähtsad organid jäid terveks, kuigi kogu trepikoda oli verd täis, sest kuklas oli kolm haava. Areng ei usu, et politsei tema ründajad tabab. Kui tababki, siis pole ta kindel, et tema nad vastandamisel ära tunneb.

Tema hinnangul oli tegemist narkomaanidega, kes seekord said saagiks vaevalt paarsada krooni.

Politseinikud käisid haiglas Arenguga kaks korda vestlemas. «Üks kinnitas, et mingid vennad on kinni võetud,» ütles Areng.

Kesklinna politsei ülemkomissar Andreas Anvelt ütles, et politsei on küll inimesi üle kuulanud, kuid ühtki kindlat kahtlusalust kinni peetud pole. «Päris lootusetuks me asja ei pea ja ehk saame nädala pärast asjast rohkem rääkida,» selgitas Anvelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing