EPL: Savisaar näitas, kes on kes

05. märts 2001, 08:02

Peeter Kreitzbergi valimine Keskerakonna presidendikandidaadiks kinnitas veel kord, et rääkigu konkurendid või ajakirjandus Edgar Savisaarest mida iganes, ta kontrollib ikkagi selgelt erakonna enamust, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Savisaare üleolekut kinnitab ka asjaolu, et ta läks avalikkusele üllatuslikult Kreitzbergi kasuks kandideerimast loobudes välja riskile, sest viimane oli senistes erakonnasisestes debattides alla jäänud nii Savisaarele endale kui ka Oviirile. Kuid sellegipoolest järgis erakonna enamus Savisaare soovitust ja andis hääle Kreitzbergile.

Lisaks oma liidrirolli veenvale tõestusele näitas Savisaar, et kuigi teda on süüdistatud nii erakonna seest kui ka väljastpoolt lausa haiglases võimu enda kätte haaramises, võib ta ka kellegi teise kasuks loobuda. See loob Savisaarele nii teatavat suuremeelse poliitiku oreooli kui märtri imagot, mis kindlasti aitab kaasa tema positsioonide tugevnemisele ja ka mässukatse mahasurumisele Keskerakonnas.

Peeter Kreitzbergile tähendab Keskerakonna presidendikandidaadiks saamine nii selget tõusu erakonna hierarhias kui ilmselt peagi ümbervalimisele tulevas riigikogu juhatuses aseesimehe kohta.

Siiri Oviirile tähendab see aga tõenäoliselt täpselt vastupidist saatust ? langust erakonna hierarhias teiselt kohalt ning ilmajäämist populaarsust lõigata võimaldavast riigikogu aseesimehe kohast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing