Börsiülevaade: Hansapanga aktsiat tabas suurem langushoog

05. märts 2001, 14:58

Peale nädalapikkust aeglast vajumist tabas täna Hansapanga aktsiat tõsisem langushoog, mille käigus odavnes aktsia päevaga 3,9% taandudes 136 kroonini ehk praktiliselt sama tasemeni, mille pealt aktsia alustas ülessööstmist peale tema suuromaniku Swedbanka liitumisteadet Ühispanga omaniku SEBiga.

Ühispanga maakler Märt Helmja ütles, et Hansapanga aktsia languse põhjustas likviidsuse puudumine. Ootamatu ja kiire kukkumine tõi Märt Helmja sõnul turule juurde spekulante, kes loodavad Hansapanga aktsiaid müües neid madalamatel tasemetelt tagasi osta.

Suhteliselt väiksed tehingumahud ilmestasidki tänast börsipäeva spekulatiivsust. Kohaliku turu liiderpanga aktsiaga tehti päeva jooksul 83 tehingut kogumahus 11 mln krooni. Suuri plokktehinguid aktsiaga ei tehtud.

Kogu turu käive küündis 18,3 mln kroonini.

Nagu juba pidevalt on mainitud, toetaksid Hansapanga aktsia tõusu värsked uudised SEB ja Swedbanka kohta. Peale Rootsi pankade ühinemisteadet on turg püsinud küllalt vaikne ning investorite jaoks närvesööv. Aktsia adekvaatset liikumist toetaks selgus.

Kas SEB ja Swedbank üldse ühinevad ning millised on rootslaste strateegiad Balti pangandusturul, on peamised punktid mis aktsia tõusma lükkaks, ütles Märt Helmja.

Tõsisemat huvi näidati üles ka erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> vastu, mis 3,7 mln kroonise käibe najal taandus 1,5%, 65 sendini.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia liikus suhteliselt sarnaselt möödunud reedese tasemega, sulgudes 72,75 kroonil ehk 0,7% eilselt tasemest madalamal. Ettevõtte täna avaldatud majandusaruanded ei üllatanud millegagi ja olid sarnased kuu aega tagasi avaldatud auditeerimata tulemustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing