Nasdaqi reedese languse peasüüdlane Oracle

Peeter Koppel 05. märts 2001, 10:38

Ühendriikide tehnoloogiabörsi Nasdaqi reedese 3% languse taga on maailma ühe juhtiva tarkvarafirma Oracle aktsia.

Analüütikute hinnangul on tehnoloogiasektor praeguseks hetkeks küll üle müüdud, kuid jätkuvad halvad uudised ei lase turul suunda muuta. Reedene tooni andev uudis oli maailma suuruselt teise tarkvaratootja Oracle <GR#US.ORCL> peagi lõppeva majanduskvartali suhtes antud kasumihoiatus.

Oracle tegevjuht ja ettevõtte üks asutajatest Larry Ellison sõnas, et USA majanduskasvu aeglustumise tõttu on ettevõtte kliendid mures oma kasumite pärast ja on hakanud varem kokkulepitud tehnoloogiaostudest ära ütlema. Kui jaanuaris olid müüginäitajad veel tugevad, siis veebruari lõpus kahanesid need järsult. Oracle aktsia kaotas reedel 21,05 protsenti, kukkudes 16,88 dollarile.

Oracle hoiatus tõi endaga tarkvarafirmade aktsiate ja ülejäänud tehnoloogiasektori aktsiate suhtes antud soovituste kärpimise. Investeerimispank Goldman Sachs alandas näiteks Oracle <GR#US.ORCL>, Microsofti <GR#US.MSFT> ja Applied Micro Circuitsi <GR#US.AMCC> väljavaateid.

Ühendriikide aktsiaturgudega seoses on viimasel ajal raske rääkida millestki muust kui volatiilsusest ja langusest. Eriti kehtib see tehnoloogiasektori puhul, mille suhtes ei olnud erandiks ka reedene kauplemispäev.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas reedel 3,01 protsenti madalamal, olles päeva jooksul liikunud 4 protsendiga miinusesse ning samas ka tagasi neljapäevase sulgemistaseme lähedale. Indeksi sulgemistasemeks jäi 2117,63 punkti.

New yorgi börsi aitasid reedel plussi Exxon-Mobil <GR#US.XOM> ja 3M <GR#US.MMM>.<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 0,15 protsenti kõrgemal 10 466,31 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing