Kutsehariduse arengukava eeldab firmades palgatõusu

05. märts 2001, 18:37

Haridusministeeriumis valminud järgneva nelja aasta kutsehariduse arengukava meetmed ei leevenda piisavalt tööjõupuudust, kui ettevõtjad ei paku töötajatele korralikku palka, ütles Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu tegevdirektor Henn Pärn uut kutsehariduse arengukava kommenteerides.

?Näiteks tekstiilitööstus püsib suurel hulgal odaval tööjõul madalate palkadega tööjõul. Need ettevõtted ei ole ka korraliku kutsehariduse omandanud töötajatele atraktiivsed, samal ajal kui kõrgete palkadega ettevõtetel ei ole probleeme ka töötajate koolitamisega omal kulul,? tõdes Pärn.

Üheks põhjuseks, miks tööandjate vajadused ning kutsekoolides õpetatavate arv ja alad ei kattu, peab haridusministeerium Eesti majanduskeskkonnas liiga pikka, 4aastast uue eriala oskajate ettevalmistustsüklit kuni esimeste lõpetajateni.

Tööandjate vajaduse ja kutsehariduse lahknemine ning kutsehariduse madal kvaliteet on ka põhjus, miks kuni kolmandik lõpetajatest suundub tööd saamata kohe tööbörsile.

Arengukava eeldab süvenevat koostööd kutsekoolide ja ettevõtjate vahel, mis peaks erialaõppe muutma paindlikumaks ja kvaliteetsemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing