Pärnu elavhõbedaleiu uurimine unaruses

05. märts 2001, 08:04

Kolm nädalat pärast rekordilise elavhõbedakoguse leidmist pole Pärnu politsei astunud ühtegi sammu, et välja selgitada, kes vedas ja hoidis suure elumaja keldris balloone inimestele ohtliku mürgiga, kirjutab Postimees.

Pärnu äärelinnas Kiige 7 elumaja keldrist ja hiljem lähedalasuvast laost kokku avastatud 750 kilogrammile elavhõbedale 9. veebruari hommikul järele sõitnud spetsialistid olid toona sunnitud välja kuulutama kõrgendatud valmisoleku, sest keegi neist polnud varem kokku puutunud nii suure koguse elavhõbedaga.

Balloonid inimestele ohtliku mürkainega seisavad nüüd päästeteenistuse erihoidlas lukkude taga, kuid keegi pole huvi tundnud, kuidas need sinna sattusid. Seda hoolimata sellest, et kriminaalkoodeksi järgi on mürkaine ebaseaduslik valmistamine, omandamine, hoidmine, vedu või edasisaatmine kuritegu, mille toimepanijat karistatakse aresti või kuni kolmeaastase vabadusekaotusega.

Pärnu politsei pressiteenistus soovitas reedel selles küsimuses pöörduda päästeteenistuse poole, kes peaks selle asjaga tegelema. ?Politsei ülesanne oli ainult see, et piirasime ala lintidega sisse, et inimesed sinna ligi ei pääseks, sellega meie osa piirdus,? öeldi politseist.

Pärnu päästeteenistuse planeerimis- ja järelevalveosakonna juhata Rein Semenov omakorda märkis, et nende ülesanne sai täidetud sellega, kui oht oli kõrvaldatud. ?Loogiline oleks, et keegi seda asja uuriks, selge on ju, et mingi äri seal käis,? lisas ta.

Kuna Eestil endal elavhõbeda töötlemiseks võimalusi pole, siis veetakse siin kogutud elavhõbe vastavalt riikidevahelisele kokkuleppele ümbertöötamiseks Ukrainasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing