Kutsekoolide ja tööandjate koostöö uues arengukavas hägune

05. märts 2001, 18:25

Kuigi peagi valitsusse minev kutsehariduse arengukava aastaiks 2001-2004 eeldab ka süvenevat koostööd ettevõtete ja kutseharidusasutuste vahel, tunnistavad nii haridusminister kui tööandjate liidu tegevdirektor jätkuvat rollide ja vastutuse määratlematust.

Koostöö üks vorme on ettevõtjate kaasa rääkimine uute õppurite vastuvõtul kutsekoolidesse. Teisalt saavad ettevõtted õpetamist täiendavalt finantseerida ja pakkuda praktikavõimalusi.

Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu tegevdirektor Henn Pärn märkis, et seni on arengukavas täpsemalt määratlemata riigi- ja tööandjate poolne vastutus kutsehariduse tellimuse eest.

?Kuna konkreetne ettevõte ei pruugi mingil põhjusel, näiteks pankroti korral mõne aasta pärast enam tellimuse alusel soovitud tööjõudu juurde võtta, siis peaks vastutus tööjõu rakendamise eest lasuma erialaliidul,? arvas Pärn.

Haridusminister Tõnis Lukase sõnul on kutsehariduse arengukavas tööandjate poolne vastutus seni määratletud üldsõnaliselt, rahalist vastutuse jagamist määratletud ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing