07. märts 2001, 00:00

Financial Times: Maailma suurriigiks pürgiv Hiina teatas viimase kümne aasta suurimast sõjaliste kulutuste suurendamisest. Kokku tõusevad riigi sõjalised kulutused 2000. a võrreldes 17,7% ning küünivad tänavu 285,6 miljardi kroonini. Lääne analüütikud ütlevad selle peale, et see näitab üksnes arengusuunda, sest Hiina tegelikud sõjalised kulutused on 2-3 korda suuremad. Hiina rahandusminister Xiang Huaicheng põhjendas oma eilses kõnes sõjaliste kulutuste järsku suurendamist maailma sõjalise olukorra muutumisega ning 2,5 miljoni mehelise Hiina rahvaarmee moderniseerimise vajadusega.

Financial Times: USA majanduskasvu aeglustumine ei ole avaldanud Euroopa majandusele pärssivat mõju, ütles Euroopa Keskpanga (EKP) president Wim Duisenberg Euroopa parlamendi majandus- ja rahanduskomitees. Ta ennustas korralikku majanduskasvu kolmeks aastaks, inflatsiooni alanemist alla EKP seatud lubatavat taset ning tööhõive paranemist Euroopas. Aastaiks 2001-2003 ennustab ta keskmiselt kolmeprotsendilist majanduskasvu.

Mööndes, et maailma majanduskasvu aeglustumine võib mingil määral Euroopat mõjutada, rõhutas ta, et Euroopa majandus on kõige rohkem sõltuv siseturunõudlusest, mis tagab talle üsna suure isoleerituse. Duisenbergi optimistlikku seisukohta on juba jõutud kritiseerida Saksamaal, kus majanduskasv on eelmise aasta keskpaigast loiumaks muutunud.

Helsingin Sanomat: Venemaa parlamendi alamkojas tuleb kommunistide algatusel tuleval nädalal umbusaldusavaldus Mihhail Kasjanovi valitsusele ja samal ajal on seni valitsust toetanud Ühtsuse blokk asunud taotlema uusi erakorralisi valimisi. Kui Ühtsus kommuniste toetab, siis läheb umbusaldusavaldus läbi ja Vene valitsus kukub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing