Jüri Mõis lükkab raudteed tagasi kaotanud firmale

06. märts 2001, 08:14

Tallinna linnapea Jüri Mõis võitleb edasi, et Eesti Raudtee müüdaks usalduse kaotanud Rail Estoniale 1,7 miljardi krooni eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Praegu oleks vaja teha kõik selleks, et tuua Rail Estonia tagasi. Minu meelest on see kodumaale ja jumalale igati meelepärane tegu,? ütles Jüri Mõis eile enne Isamaaliidu juhatuse ette minekut.

Mõisa sõnul tuleb lähtuda eelkõige pakkumiste suurusest. ?Kui on vähimgi võimalus saada ühe miljardi krooni asemel 1,7 miljardit, nagu on pakkunud Rail Estonia, siis tuleb igal juhul püüda seda kasutada,? ütles Mõis.

?See (700 miljonit krooni ? toim.) on Tallinn-Tartu kiirtee hind või kogu reisirongiliiklus järgmise viie aasta jooksul,? võrdles isamaaliitlasest linnapea.

?Ma ei usu, et Rail Estoniaga läbirääkimiste jätkamine enam õnnestub,? ütles teede- ja sideministri nõunik Eesti Raudtee erastamisel Ardo Ojasalu. ?On selge, et praegu on Rail Estonia usaldusväärsus oluliselt halvenenud.?

Nädal tagasi käis Mõis koos Meelis Laoga ootamatult Londonis kohtumas raudtee erastamiseks sularaha pakkunud sitsiillase Giovanni Sposatoga.

Mõisa sõnul palusid Rail Estoniaga seotud Eesti inimesed tal selgitada, kes Sposato on. ?Mul on finantsmaailmas kogemus ja ma saan aru, kes on kes,? ütles Mõis, kes ei usu, et Sposato on olnud või on praegu Rail Estonia juhatuse liige. ?Keegi teine peale tema enda pole seda kinnitanud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing