Võimuliit taotleb raudteetoetuse ümberjagamist

06. märts 2001, 08:21

Koalitsiooni fraktsioonid esitasid eile riigikogule eelnõu, millega püütakse Edelaraudteele kümneks aastaks Pärnu ja Viljandi suundadele eraldatud 845 miljonit krooni ümber jagada nii, et osa saaksid ka Narva, Tartu ja Kagu-Eesti liinid, kirjutab Postimees.

Riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare sõnul aitaks selline otsus taastada rongilliikluse Narva suunal ja Kagu-Eestis ning tooks leevendust paljude maapiirkondade elanike transpordiprobleemidele.

Samas möönis Sinissaar, et koalitsioon oleks võinud sellise eelnõu riigikogule ka varem esitada, sest seeläbi oleks suudetud vältida praegust olukorda, kus juba kolmandat päeva paljud rongid ei sõida.

?Eks selle ?oleksiga? on nii nagu on, aga meie tulime selle peale nüüd ja tõenäoliselt võtab riigikogu juhatus ettepaneku lähipäevadel ka menetlusse,? lausus ta.

Sinissaare sõnul ootab ta opositsioonilt ettepanekusse positiivset suhtumist, sest kogu Edelaraudtee häda ongi suuresti alguse saanud just riigikogu mullukevadisest otsusest, millega 845 miljoni krooni kasutamisele liiga väikesed piirid pandi.

Edelaraudtee juhatuse liikme Jaan Ratniku sõnul tuli koalitsiooni selline samm talle üllatusena, sest ministeeriumi ja Edelaraudtee ühine töögrupp, kes pidi koostama oma nägemuse reisirongiliikluse tulevikust ja toetuste jagamisest, pole veel kokku tulnud.

?Kindlasti on see aga positiivne uudis, sest võimalusi selle raha kasutamiseks ka Narva ja Kagu-Eesti suundadele on,? lausus Ratnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing