Uudistajad jooksid vastavatud Pärnu turule tormi

06. märts 2001, 08:57

Eile hommikul Pärnus Vana-Rääma tänaval avatud Ülejõe turu esimestel kauplemistundidel ummistasid sajad uudishimulikud müügilettide esise, mõni pidi leti juurde pääsemist ootama õues, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui peamiselt pensioniealiste uudistajate hulgas võis tunglemise pärast nurinat kuulda, siis müüjad tundsid rohketest ostjatest rõõmu.

'Ei saa öelda, et kaubal vilets minek oleks,? lausus kalamüüja Liilia Kruusmägi. 'Alguses saab uus turg kindlasti populaarseks ostukohaks, kuidas läheb hiljem, seda näitab aeg.?

Sadakonna meetri kaugusel asuva Silla siseturu maiustustemüüja Svetlana Baltseri sõnade järgi rääkisid tema kliendid, et uuel turul on sama kaup kümme kuni paarkümmend senti odavam. Ta arvas, et Ülejõe turg hoiab hinnad esimestel päevadel madalamad, seejärel mõlema turu hinnad võrdsustuvad.

Ülejõe turu omanik Niina Zubt?enko arvas, et uus kauplemiskoht suudab Silla turust hinnad siiski madalamad hoida. Ta märkis, et üritab kaupmehi meelitada naabrist soodsama rendiga, mis võimaldab hinnad madalad hoida.

Kaupmeeste turule meelitamiseks on omanikud enda jutu järgi loonud head tingimused. Uuel turul on du?ikabiin, pesumasin, kätekuivatid, kahe valamuga kraanikausid.

Uue turu kahes müügisaalis on 240 ruutmeetrit müügipinda. Suuremas saalis müüakse liha, kala, puu- ja juurvilja, kuivaineid ja lahtist piima, väikses saalis kaubeldakse riiete ja keemiatoodetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing