Ronge asendavad bussid tuubil täis

06. märts 2001, 08:22

Kui mujal Eestis vurasid eile hommikul teist päeva rongide asemel sõitnud bussid mööda lumiseid teid pooltühjalt, siis nii Järva- kui Ida-Virumaal pidid paljud tuubil täis busside tõttu mitu tundi järgmist sõiduvahendit ootama või oma sõidud sootuks järgmisele päevale lükkama, kirjutab Postimees.

Üheks bussist mahajääjaks oli pühapäeval Järvamaal Lehtses elav Tartu meditsiinikoolis peaanalüütikuks õppiv Kristi Laht, kellel jäi seetõttu ka loengusse minemata. ?Buss oli pühapäeval rahvast nii täis, et ma ei mahtunud sinna peale ja olin sunnitud tänast hommikut ootama,? rääkis Laht Järva Teatajale.

Eile hommikul pärast kella seitset ootas Laht koos 30 Lehtse inimesega uut bussi, mis neid rongi asemel Tapale viiks. ?Tapalt loodan kohe bussiga Tartu saada ja siis jõuan pärastlõunal veel kooli,? ütles Laht.

Ida-Virumaal tekitas rongide kaotamine suurimaid probleeme Kohtla-Järvel. Nii jäi seal ajalehe Põhjarannik andmetel pühapäeva õhtul kell 16.30 Tallinna sõitvast bussist maha kümmekond inimest. Pealinna sõita soovijaid oli nii palju, et kohti kõigile ei jätkunud. Keegi ei osanud reisijatele ka öelda, kas lisabussile on lootust või mitte.

Olukorda kohapeal hindamas käinud Ida-Viru maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialisti Valentina Lunina sõnul ei näinud ta ainult nördinud reisijaid, vaid ka bussijaama töötajaid, kes ei teadnud, mida edasi teha.

?Tekkivaid probleeme polnud aga võimalik ette näha, seetõttu tuleb sõiduplaanidesse kindlasti muudatusi,? ütles ta. ?Lõplikest sõiduplaanidest võib rääkida alles kuu aja pärast.?

Postimehega eile rääkinud bussifirmade juhtide sõnul ei saanud suuremal osal liinidel eile ja üleeile siiski reisijate üleküllusest rääkida, pigem sõitsid bussid pooltühjalt või mõne üksiku inimesega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing