Pooltes ettevõtetes on puudu töökeskkonna spetsialistid

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 15:44

Töötervishoiu ja tööohutuse seadusega ette nähtud töökeskkonna spetsialistid on puudu pooltes ettevõtetes, selgus tööinspektsiooni uurimusest.

Selgus, et töötajatele ohutu töökeskkonna loomiseks ei ole paljudel tööandjatel küllaldast ettevalmistust. Neil on kohustus viia läbi töökeskkonna riskianalüüs, korraldada sisekontrolli ning sellest lähtuvalt kavandada ja rakendada abinõud töötajate terviseriski vältimiseks või vähendamiseks.

Tööinspektsioon kontrollis töökeskkonnaalase töö korraldamist 838 ettevõttes. Töökeskkonna spetsialist oli määratud 47% kontrollitud ettevõtetest. Kontrollimise tulemusel määrati ametisse veel 68 spetsialisti. Seega tegutsevad nüüd töökeskkonnaspetsialistid 463 (55%) üle 20 töötajaga kontrollitud ettevõttes. Ülejäänud ettevõtetes täidab tööandja ise töökeskkonnaspetsialisti kohustusi (12 ettevõttes tuvastati järelkontrolli käigus, et tööandja tegelikult neid kohustusi ei täida).

Töökeskkonna sisekontroll on juurutatud 654 (78%) kontrollitud ettevõttes, kuigi 244 ettevõttes on selle töö korraldamisel veel puudusi. Riskianalüüs on läbi viidud ning selle alusel koostatud tegevuskava terviseriski vältimiseks või vähendamiseks 580 (69%) kontrollitud ettevõttes, kuigi mitte kõigis neist ei ole see veel andnud soovitud tulemusi töötajate töötingimuste parandamisel.

Töötajate tervisekontroll oli nõuetekohaselt korraldatud 535 (64%) ettevõtetest, 180 (21%) esines puudusi ning 123 (15%) ei olnud töötajate tervisekontrolli vajadus määratletud ning seega ka tervisekontroll läbi viidud. Leping töötervishoiuteenistuse või töötervishoiuarstiga töötervishoiuteenuste kasutamiseks on sõlmitud vaid 38% kontrollitud ettevõtetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing