Turismiagentuur hakkab turistide käitumist uurima

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 09:46

Eesti suuremates piiripunktides toimuvad 7-31. märtsini Eesti väliskülastajate ja Eesti elanike välisreiside uuringud, teatas ettevõtluse arendamise sihtasutuse esindaja.

Uuringute tellijateks on EAS Eesti Turismiagentuur, Statistikaamet ja Eesti Pank.

Väliskülastajate uuringu eesmärgiks on välja selgitada külastajate Eestis tehtavad kulutused, reisimotivatsioon, reisikäitumine ning rahulolu pakutavate teenustega ja reisiga. Statistikaameti küsitlejad intervjueerivad märtsis Tallinna sadamas ja lennujaamas, Narva maantee, Ikla ja Valga esimeses piiripunktis ning Moskva rongis kokku 1100 Eestist lahkuvat väliskülastajat.

Eesti elanike välisreiside uuringu peamiseks eesmärgiks on välja selgitada Eesti elanike välisreisidel tehtud kulutuste suurus, lisaks uuritakse välisreiside eesmärke, sihtkohti ja järgmise aasta reisikavatsusi. Talvisel küsitlusetapil intervjueeritakse viies suuremas piiripunktis 1100 välisreisilt saabuvat eestimaalast.

Mõlema uuringu tulemuste põhjal arvutab Eesti Pank turismiteenuste osa Eesti maksebilansis.

Eesti väliskülastajate uuringu ja Eesti elanike välisreiside uuringu teine etapp toimub juulis. Esimese etapi tulemused avaldab turismiagentuur mais.

Eesti väliskülastajate uuringut viiakse läbi kaks korda aastas alates 1994. aastast ning Eesti elanike välisreiside uuringut alates 1999. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing