Peaminister Laari kodumaja oli mõrtsuka granaadiheitja sihikul

06. märts 2001, 08:23

Kolme ärimehe atentaati üritanud palgamõrtsukad hoidsid Meelis Laod jälitades tankitõrje granaadiheitja sihikul Tallinnas Keemia tänav 11 asuvat turvamaja, kus elavad nii Lao kui ka peaminister Mart Laar, kirjutab Postimees.

Eesti karatekoondise kunagise liikme Jevgeni Bõkovi (26) tellimusel ärimees Lao mõrva üritanud Aleksandr Maksimov (20) ja Marimaa pealinnast Jo?kar-Olast pärit väidetav palgamõrtsukas tatarlane Marat Sadõkov (28) varitsesid ühel 1999. aasta oktoobriõhtul Laari kodumaja lähedal põõsastes tankitõrje granaadiheitjaga Laod, hoides peaministri kodumaja vähemalt kümme minutit haruldase tapariista sihikul.

Lao ja Laari kodu pihta siiski tuld ei antud, sest Lao kuues meel valis talle teise kodutee. Kuid samal ööl kella kahe ajal katsetas jõuk granaadiheitja töökindlust furgoonauto GAZ 52 peal, mis seisis Pelgurannas Kari 25 maja ees. Kuigi granaat ei lõhkenud, tekkis furgooni auk.

Päästeameti eridemineerimistalituse juhataja Margus Kurvitsa sõnul on raske öelda, mis kahjustused võinuks tankitõrje granaadiheitja peaministri kodumajale põhjustada, kui Lao oleks oma autoga maja ette sõitnud ja tema pihta oleks granaat heidetud.

?Maja kahjustused oleksid sõltunud laskekaugusest, samuti auto kaugusest majast,» selgitas Kurvits. ?Kui mõni maja ees seisnud auto oleks pihta saanud, oleksid maja aknad kindlasti purunenud, kuid kes teab, mis sellega veel kaasnenud oleks.?

Kurvits rääkis, et tankitõrje granaadiheitja on soomustehnika-vastane riistapuu, mis tekitab tanki soomusesse augu, ajab tanki sisemuse gaasi täis ja temperatuuri kõrgeks.

Kuigi tsiviilelus polevat tankitõrje granaadiheitja tavapärane tapariist, on sellest mõned aastad tagasi tulistatud üht Tabasalu eramut, mille purustused olid üsna suured.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing