Börsiülevaade: börsi meelestatus kergelt negatiivne

06. märts 2001, 15:34

Peale eilset Hansapanga aktsia 3,9%st allamüümist oli panga aktsia täna Tallinna börsil peaaegu ainus, mis näitas väikest korrektsiooni tugevnemise näol tõustes 138 kroonini ehk päevaga 1,5%.

Päevasiseselt käis aktsia isegi veidi kõrgemal, aga õhtupoole turu meelestatus muutus kergelt negatiivseks ning see pärssis ka Balti liiderpanga aktsia tõusu.

Samas on jällegi küsitav, kas turg on õigupoolest negatiivselt meelestatud.

Pigem võiks öelda, et aktsiaid peljatakse veel reaalselt osta, kuid samas on turul spekulante ja käegalööjaid, kes on asunud aktsiaid müüma. Selle resultaati näeme hetkel börsil.

Investorite positiivset meelestatust tõendab aga see, et eelmise kuu lõpu seisuga oli 92% välja kirjutatud optsioonidest ostuoptsioonid.

Äripäeva koduleheküljel korraldatud gallupi alusel ostaks Hansapanga aktsiat 59% ja ei ostaks 16% hääletusest osalenuid. Vaid 17% ehk iga kuues ei ostaks üldse aktsiaid.

Börsiliidri kohta ei loovutanud aga Hansapanga aktsia tänagi, andes 6,8 mln kroonise käibe 12,7 mln kroonise päevakäibe juures.

Põhinimekirjas loovutas oma hinnas enim Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> aktsia odavnedes 2,2% ja sulgudes 40,10 kroonil.

Merko Ehituse aktsia on siiani pea ainus, millel on teistest aktsiatest kiireima lähimineviku languse taustal kuhugi langeda ja mille puhul pole viimase pooleteise aasta jooksul aktsiasse investeerinud investorid kaotusekibedust tunda saanud.

Enne uute uudiste saabumist Tallinna börsi liitumise kohta Helsingi börsiga või teateid Swedbankilt SEBi liitumise osas võib oodata, et kohalik turg jääb kõikuvaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing