Kääpa jõe Kalevipoja mõõk kujuneb tõmbenumbriks

06. märts 2001, 09:33

Kääpa jõele Kalevipoja mõõga paigaldamise mõte hakkab võtma järjest konkreetsemat kuju ning kõigi eelduste kohaselt hakatakse juba eeloleval suvel Kääpa jõe kallastel selle nimel tegutsema, kirjutab Vooremaa.

Tänavuse aasta alguses kuulutas Saare vallavalitsus välja ideekonkursi uute ja huvitavate ideekavandite saamiseks Kalevipoja mõõga asukoha väljaehitamiseks atraktiivse puhkekohana ja turismiobjektina.

Hiljaaegu kogunes konkursikomisjon, mille koosseisus oli peale Saare valla esindajate ka looduskaitsespetsialist Ene Ilves ja Palamuse turismiinfopunkti juhataja Külli Paavel, et vaadata läbi ja anda hinnang konkursile saabunud ideekavanditele.

Komisjon otsustas, et sobivat lahendust tuleb alles leidma hakata ja selleks moodustati vastav töörühm, kes asjaga tegelema hakkab.

Kujundamist ja juurdepääsuteid vajab 1,2 hektari suurune maa-ala jõe ühel pool kaldal, kuhu legendi põhjal Kalevipoeg olla viimses heitluses maha langenud. Ühtlasi on plaanis korrastada umbes 20 hektari suurune heinamaa vastaskaldal. 'Kõige suuremat kulu nõuab kindlasti alajaama ümbertõstmine, sest see on omal ajal sinna nii halvasti paigaldatud, et jääb praegu keset platsi,' märgib vallavanem Jüri Morozov.

Olulise sümbolina on Kalevipoja mõõka kujutatud juba 1995. aastal välja töötatud Saare valla lipul. Kui mõõga paigaldamine ka tegelikkuses teoks saab, peaks siinne paik saama lülitatud ümbruskonna turismimarsruuti eelkõige Peipsi kultuurpargi raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing