President tutvub Hiina turismipiirkonna majandusega

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 16:32

Hiina-visiidil viibiv president Lennart Meri käis eile ja täna Hainani provintsis, kus asekuberner Wang Houhong tutvustas provintsi majandust, mille peamiseks tuluallikaks on turism, teatas presidendi kantselei pressitalitus.

Hiina Rahvavabariigi lõunatipus asuval Hainani saarel on säilinud palju ajalooväärtusi, mida on korrastatud. 13 aasta eest loodud iseseisvas provintsis on investeeritud lisaks otsestele turismiobjektidele teedeehitusse ning telekommunikatsioonivõrku. Erimajanduspiirkonna staatuses oleva provintsi sisemajanduse kogutoodang oli möödunud aastal 51 miljardit dollarit (867 mld kr).

President rääkis kohtumisel võimalustest vastastikuste suhete tihendamiseks. Meri sõnul on hiinlastel palju huvitavaid võimalusi Põhjala riikidega tutvumiseks ja kindlasti tasub nii Eesti elanikel kui ka soomlastel, rootslastel ja teistel Põhja-Euroopa rahvastel tutvuda senisest enam kultuuri ajalooga Lõuna-Hiina meres asuval Hainanil. Provintsi asekuberner pakkus presidendile õhtusöögi.

Homme sõidab president Meri Macau erihalduspiirkonda, kus kohtub saare valitsusjuhi Edmund Hoga ja Eesti aukonsuli Dr. Liu Chak-Waniga. Seejärel sõidab Meri edasi Hongkongi, kus presidendi võtab vastu Hongkongi erihalduspiirkonna esimees Tung Chee-wah. Samuti kohtub president Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungiga.

Reedel tutvustavad president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso Eesti majanduse võimalusi ärilõunal Hongkongi Kaubanduskojas ning külastatakse Hongkongi sadamat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing