Internetis levitatud laim viib mehe kohtupinki

06. märts 2001, 09:28

Mõne aja pärast läheb Pärnus kohtu alla mees, keda kahtlustatakse muude kuritegude hulgas oma naistuttavat laimavate kuulutuste riputamises interneti seksilehekülgedele, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politseiprefektuuri kriminaalosakonna jälitustalituse politseiinspektor Vahur Lilleste nimetab juurdlust kõnealuses kriminaalasjas väga huvitavaks, sest varem polnud temal ega ta kaaslastel internetiga sellel tasandil kokkupuutumist olnud.

Kannatanu, 40aastane pärnakas, pöördus politsei poole pärast seda, kui tema telefonil hakkas helistama hulgaliselt seksisoovidega mehi. Siis naine avastaski, et internetis ripub mitu kuulutust, kus ta justnagu ise oma seksialaseid võimeid reklaamib.

Prokuratuur alustas jaanuari lõpus kriminaalmenetlust kriminaalkoodeksi laimu käsitleva paragrahvi alusel.

Lilleste mäletamist mööda polnud internetilehekülgede omanikud sellist ohtu teadvustanud, nendelegi tuli juhtunu üllatusena.

Veel praegugi pole politseil mehe vastu muid tõendeid, kui et ta on end interneti teel levitatud laimus süüdi tunnistanud. Arvutispetsialistid tegelevad mehelt läbiotsimisel ära võetud kahe arvutiga, et selgitada, kas laimavad kuulutused on paljudele kättesaadavaks tehtud nende kaudu.

Kuritegudes kahtlustatavaks tunnistatud mees tegutseb Pärnus eraettevõtjana. Lilleste kinnitas, et politseil on olnud temaga tegemist varemgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing