Maksuseadusi muudetakse 75 korda aastas

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 16:27

Homme, 7. märtsil arutab maksumaksjate liit olukorda Eestis, kus maksuseadusi on viimastel aastatel muudetud keskmiselt 75 korda aastas, teatas liidu esindaja.

Maksuseaduste nii tiheda muutmise peamiseks põhjuseks on neid koostavate ametnike ebakompetentsus ja nende soovimatus õigusaktide eelnõusid eelnevalt kehtestamisele maksumaksjatega läbi arutada. Paljudel juhtudel on nii seadusi kui muudatusi võetud vastu vahetult enne kehtima hakkamist, nii et maksumaksjad ei jõua õigeaegselt muuta oma arvestusprogramme ja ümber õppida.

Paljud seadustest tulenevad alamad normatiivaktid kinnitatakse suure hilinemisega, kohalike maksude määrusi aga enam üldse ei avaldata, mistõttu maksumaksjad ei olegi praktiliselt neist enam informeeritud. Eesti maksuseadused on küll lihtsad, kuid sisaldavad palju õigusliku laadi ebatäpsusi ja paljud kehtestanud sätted on ebaõiglased.

Ümarlauast on kutsutud osa võtma riigikogu, valitsuse, rahandus- ja justiitsministeeriumi, Eesti Maksuteadlaste Seltsi ja ülikoolide esindajad.

Ümarlaua eesmärgiks on leida meetmed maksumaksjate kaitsmiseks ebaloomulikult suure maksuseaduste muudatuste hulga eest.

Ümarlaud teemal 'Eesti maksuseadused muudatuste tõmbetuultes' toimub Rahvusraamatukogu kuppelsaalis kell 10-13.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing