Käibemaks peletab megakontserdid Riiga

07. märts 2001, 08:14

Eestlased hakkavad popmuusika megastaaride vaatamiseks sõitma Riiga ning riigil jäävad saamata kümned miljonid maksukroonid, hoiatavad Eesti muusikaärimehed, lubades oma tegevuse kontserdipiletite maksustamise korral üle viia Läti pealinna, kirjutab Postimees.

Lähemate nädalate jooksul alustab Eesti ühe suurima kontserdikorraldaja Baltic Music Promotionsi juht Lauri Laubre oma sõnul läbirääkimiste külmutamist 2002. aasta hooajaks planeeritud artistidega ega jätka neid enne, kui käibemaksuseaduse eelnõu lõplik tekst on selgunud.

Pärast selle eile valitsuses heakskiidu saanud seaduseelnõu kavakohast jõustumist tuleva aasta alguses tuleks kontserdikorraldajatel piletihindadelt hakata maksma 18-protsendilist käibemaksu. Praegu kehtib Eestis kõigile teatri- ja kontserdipiletitele nullprotsendiline käibemaksu määr.

Laubre sõnul ei suuda külastajad viiendiku võrra kallimat piletit osta ning korraldajatel pole võimalusi maksta käibemaks kinni omast taskust. ?Lätis on maksumäär 0-protsenti, Riia on miljonilinn, tingimused on korralikud - mina võin ka seal kontserte teha,? ütles Laubre.

Teise suure kontserdiagentuuri BDG juhatuse esimees Peeter Rebane kalkuleeris oma ettevõtte tänavuseks käibeks 25-30 miljonit krooni, ühe suurkontserdi eelarve jääb aga 20 miljoni piiresse.

?Kui juurde lisada aga ka kaubandus jms, siis saame selleks numbriks ligi 60 miljonit,? nentis ta. ?See seadusemuudatus on idiotism - need rahavood läheksid riigist välja.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing